KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH

Najczęściej czytane

 1. Asp. szt. Adam Kaźmierczak przeszedł na emeryturę

  11 maja, w sali konferencyjnej naszej jednostki, odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Adama Kaźmierczaka, który blisko 30 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz kom. Romana Brussa Naczelnika Wydziału Prewencji.

 2. Sarenka w opałach, między metalowymi przęsłami – pomogli jej policjanci

  Pomysłowością i inwencją wykazali się policjanci patrolówki, którzy interweniowali w nietypowej sprawie. Mundurowi ratowali młodą sarenkę, która utknęła między metalowymi przęsłami w furtce i nie mogła się wydostać. Bez specjalistycznego sprzętu, był dobry pomysł, dwie tonfy, siła fizyczna i przede wszystkim chęci, aby pomóc cierpiącemu zwierzęciu.

 3. Złodziejski duet z Zaniemyśla zatrzymany

  Policjanci ze Śremu zatrzymali złodziejski duet z Zaniemyśla. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwie kobiety, na co dzień sąsiadki, zaplanowały kradzieże w trzech śremskich marketach i w sumie ukradły z nich towar o łącznej wartości ponad 1700 złotych. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie, które wróciło na sklepowe półki. Sprawczynie kradzieży przyznały się do zarzucanych im czynów. Teraz czeka je sprawa w sądzie.

 4. Pierwsze podsumowania

  Połowa długiego, majowego weekendu za nami. Czas więc na pierwsze podsumowania …

 5. Policjanci w Łodzi zatrzymali poszukiwanego listem gończym

  Kryminalni ze Śremu na terenie marketu w Łodzi zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 22-letniego mężczyznę, który jeździł po kraju i ukrywał się. Teraz zatrzymany, który nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności, kilka miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Poznaniu za popełnione w przeszłości przestępstwa kradzieży.

 6. Przewoził markowe wina z Francji i ukradł kilka butelek

  Kryminalni ze Śremu zatrzymali 28-letniego złodzieja. Mężczyzna będąc kierowcą w jednej z firm przewoził, z Francji do Polski, transport win i ukradł kilka butelek tego alkoholu wartości 1100 złotych. Teraz czeka go sprawa w sądzie, ale zanim to nastąpi to zastosowano wobec niego tymczasowe zajęcie mienia.

 7. Złodziej z Poznania kradł w Śremie

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 33-letniego złodzieja z Poznania, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Amator cudzej własności w jednym ze śremskich marketów ukradł towar o łącznej wartości ponad 2 200 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut i został przesłuchany. Skradziony asortyment wrócił na sklepowe półki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 8. Dla bezpieczeństwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

  Śremscy policjanci odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Psarskim. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami placówki o różnych zagrożeniach. Ostrzegali przed oszustami, radzili jak zachowywać się w kontaktach z amatorami cudzego mienia, aby nie stracić oszczędności. Poruszali również tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, szczególnie w odniesieniu do osób na wózkach inwalidzkich. Przekazali też dla DPS-u kamizelki odblaskowe.

 9. Pamięci Ofiar Katyńskich

  Śremska Policja, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem, wzięła udział w uroczystości poświęconej Pamięci Ofiar Katyńskich. Szef śremskiej Policji złożył wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim w Parku Śremskich Odlewników.

 10. PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH

  Wielkopolska Policja rozpocznie działania kontrolno-prewencyjne pk. „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Dziś kontynuujemy akcję edukacyjną, aby uświadomić kierującym, że PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH, a w dniu 18 maja policjanci będą realizowali działania kontrolno-prewencyjne. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą zwracali szczególna uwagę na każde, nawet najmniejsze wykroczenie związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, bo to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!