KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Podziękowania za skuteczny, obywatelski pościg

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie wraz ze swoim Zastępcą, Wicestarosta Śremski i Burmistrz Śremu symbolicznie podziękowali i pogratulowali osobom, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kolizji.

 2. Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem - Zaniemyśl

  Wczoraj, około godz. 22.45, na drodze relacji Śrem – Zaniemyśl, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem mitsubishi zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 3. Policjanci ustalili i zatrzymali włamywaczy do domów jednorodzinnych

  Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamań do domów jednorodzinnych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tysięcy złotych. Sprawa jest w toku, a mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

 4. Awanturnik z Książa Wlkp. zatrzymany

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali nietrzeźwego, 27 – letniego awanturnika. Mężczyzna mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie awanturował się w Książu Wlkp., gdzie był agresywny wobec mieszkańców tej miejscowości i zbił szybę wystawową w jednym ze sklepów.

 5. Kamizelki odblaskowe z okazji Dnia Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet policjanci śremskiej drogówki wręczali uczestniczkom ruchu drogowego kamizelki odblaskowe i popularyzowali ideę bycia widocznym w ruchu drogowym. Były też sympatyczne życzenia i rozmowy o różnych aspektach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 6. Policyjne działania w rejonach śremskich lokali

  Policjanci ze Śremu, wpierani przez funkcjonariuszy z Poznania, zorganizowali działania prewencyjne w rejonach śremskich lokali. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki, ustalili grupę młodych chłopaków, którzy ukradli wózek sklepowy i wybili szybę wiaty przystankowej oraz nałożyli 10 mandatów karnych na łączna kwotę 1420 złotych.

 7. UWAGA SENIORZY! OSZUŚCI DZWONIĄ PO PIENIĄDZE!

  Mimo licznych, policyjnych apeli kolejna, starsza mieszkanka Śremu dała się oszukać. Przestępcy wykorzystali tzw. metodę „na policjanta” i seniorka przekazała im 7000 euro. Ostrzegamy przed oszustami i prosimy o rozwagę oraz ostrożność! Nie bądźmy obojętni i zadbajmy o bezpieczeństwo starszych osób w naszych rodzinach!

 8. "Oznacz swój dom"

  Brak tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości może spowodować znaczne utrudnienia w pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Dlatego śremscy policjanci, po raz kolejny, będą prowadzili działania pn. „Oznacz swój dom”.

 9. Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu, który w Księginkach, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędził z prędkością 104 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

 10. Policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących

  Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ujawnili kolejnych kierujących, którzy byli nietrzeźwi. Sprawy znajdą swój finał w sądzie.