KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Jeżdżę wzorowo punkty sprawdzam cyfrowo
HIV/AIDS
FUNDACJA POMOCY WDOWOM I SIEROTOM PO POLEGŁYCH POLICJANTACH
Dopalacze kradną życie

Najczęściej czytane

 1. „DZIEŃ OTWARTY” z okazji 95. rocznicy powołania POLICJI KOBIECEJ

  W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbył się „DZIEŃ OTWARTY” dla uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych. W przedsięwzięciu, zorganizowanym z okazji 95. rocznicy powołania POLICJI KOBIECEJ, uczestniczyło 90 uczniów, w tym 55 dziewcząt. Młodzież spotkała się z funkcjonariuszami różnych specjalizacji i poznała tajniki policyjnego rzemiosła. Było też o pierwszych kobietach w policyjnej formacji i szerokiej ofercie służby oraz pracy dla Pań jaką Policja dziś proponuje.

 2. Komendant podsumował wyniki pracy śremskiej Policji za 2019 rok

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera, władz samorządowych, Prokuratora Rejonowego, szefów służb mundurowych, policjantów i pracowników naszej Komendy, przedstawił wyniki pracy śremskiej Policji za 2019 rok.

 3. Śremska Policja włączyła się w akcję charytatywną dla dzieci

  Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się w akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja” i przygotowali prezenty dla dzieci objętych wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które w listach napisały o czym marzą.

 4. Wypadek na drodze relacji Konarzyce – Książ Wlkp.

  Trwa długi weekend. Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nie zapominajmy, że jest zima i na drogach może być po prostu ślisko. Niestety wczoraj, młody mężczyzna, kierujący BMW, jechał za szybko, wpadł w poślizg i doprowadził do czołowego zderzenia z VW Passatem. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale uczestnicy wypadku mają obrażenia ciała.

 5. Ukradł samochód i jechał z dwoma promilami

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 23-latka, który najpierw ukradł samochód matce swojej dziewczyny, a następnie, mając dwa promile alkoholu w organizmie, kierował tym autem, spowodował zdarzenie drogowe i uciekł. Nieodpowiedzialny młody mężczyzna już usłyszał zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 6. Uroczyste spotkanie przy wigilijnym opłatku

  Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, Przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Przewodniczącego IPA – Region Śrem przy wigilijnym opłatku spotkali się policjanci, pracownicy śremskiej Policji oraz zaproszeni goście.

 7. Szkolny złodziej zatrzymany

  Śremscy kryminalni namierzyli i zatrzymali złodzieja, który ze szkoły w Śremie ukradł dwa iPady, laptopa i pieniądze. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia. 28-letni sprawca już usłyszał zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

 8. Bezpieczeństwo podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  12 stycznia br. już po raz kolejny śremscy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 9. Tragiczny w skutkach pożar

  Dziś, w nocy, w Śremie doszło do tragicznego w skutkach pożaru pustostanu. Nie żyje jedna osoba, prawdopodobnie 58-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 33-letniego bezdomnego, który został uratowany z pożaru. Wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

 10. Święto Policji 2019 roku w Śremie – 100. rocznica powołania Policji Państwowej

  18 lipca 2019 roku odbyły się jubileuszowe obchody Święta Policji w Śremie zorganizowane z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Policjanci i pracownicy śremskiego garnizonu bardzo uroczyście uczcili doniosłą i dla policyjnej formacji ważną rocznicę.