KPP Śrem

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Policjanci spełnili marzenie chorego Konrada

  Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedził bardzo wyjątkowy gość – ośmioletni Konrad, który od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec pragnie zostać policjantem i jego marzeniem było zobaczenie jak pracują mundurowi. Dziś policjanci spełnili marzenie dziecka.

 2. Przed Komendą Policji w Śremie oddano prawie 14 litrów krwi

  Prawie 14 litrów krwi oddali honorowi dawcy w „Mobilnym punkcie poboru krwi”, który przez kilka godzin stał przed Komendą Powiatową Policji w Śremie. Wśród dawców byli zarówno policjanci, jak i osoby cywilne.

 3. Policjanci zabezpieczyli rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili, że mieszkanka gminy Dolsk sprzedaje rzeczy oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych firm. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli odzież, wyroby kosmetyczne, galanterię skórzaną, zegarki i okulary przeciwsłoneczne. W sumie podrabiany towar wartości nie mniejszej niż 100 000 złotych. Kobieta już usłyszała zarzut, a sprawa ma charakter rozwojowy.

 4. Policjanci ustalili i zatrzymali włamywaczy do domów jednorodzinnych

  Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamań do domów jednorodzinnych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tysięcy złotych. Sprawa jest w toku, a mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

 5. Policjanci zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu, który w Chrząstowie, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędził przez wieś z prędkością 124 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi.

 6. Obywatelska postawa, która zasługuje na uznanie

  Dużą odwagą wykazali się świadkowie zdarzenia drogowego, do którego doszło w Śremie na ulicy Kilińskiego, gdzie kierujący Renault Premium z naczepą uderzył w Fiata Punto i oddalił się z miejsca zdarzenia. Wówczas kierujący Renault Trafic i Seatem ruszyli w pościg za oddalającym się renault. Sprawa zakończyła się ukaraniem sprawcy kolizji.

 7. Policja w Śremie - 2 miejsce w garnizonie wielkopolskim

  Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyła się odprawa roczna. Słowa uznania usłyszeliśmy od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera, Wicestarosty Śremskiego Janusza Przywary, Prokuratora Rejonowego Renaty Mikołajczak i Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego. A wszystko to w kontekście wyników pracy śremskiej Policji, tj. m. in. 2 miejsca w Wielkopolsce w wykrywalności przestępstw kryminalnych.

 8. Podziękowania za skuteczny, obywatelski pościg

  Komendant Powiatowy Policji w Śremie wraz ze swoim Zastępcą, Wicestarosta Śremski i Burmistrz Śremu symbolicznie podziękowali i pogratulowali osobom, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kolizji.

 9. Policjanci ujawnili kolejnych nietrzeźwych kierujących

  Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ujawnili kolejnych kierujących, którzy byli nietrzeźwi. Sprawy znajdą swój finał w sądzie.

 10. DZIEŃ ODBLASKÓW w Śremie

  Policjanci śremskiej drogówki, kierowcom i pieszym, wręczali odblaski. A działo się to w ramach, odbywającego się w całym kraju, - „DNIA ODBLASKÓW”.